حقه‌هایی برای بهتر خوابیدن

حقه‌هایی برای بهتر خوابیدن

پنجشنبه, دى 24, 1394 - 00:04 توسط تحریریه بادبادک

شما هم وقتی شب‌ها خسته و کوفته به رختخواب می‌روید مدت زمان زیادی طول می کشد تا خوابتان ببرد؟ هی از این پهلو به آن پهلو می‌شوید و غلت می‌زنید؟ 
این فقط مشکل شما نیست، انسان‌های زیادی در سراسر دنیا با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.
ما در این‌جا چند راه‌حل برای مقابله با این مشکل به شما پیشنهاد می‌دهیم:

گوسفندها را نشمارید، دایره‌ها را بشمارید
حتما شما هم می‌دانید که شمردن گوسفندها فایده چندانی برای خوابیدن ندارد، راه حل بهتر این است که دو گوسفند را انتخاب کنید آن‌ها را توی یک دایره قرار دهید و بعد تعداد چرخ‌هایی که آن‌ها توی یک دایره می‌زنند را بشمارید. آن وقت است که بعد از شمردن ۲۰ یا ۳۰ دایره ذهنتان آن‌قدر خسته می‌شود که فورا به خواب می‌روید.

با قانون ۴-۷-۸ نفس بکشید.
ابتدا ۴ ثانیه از راه بینی هوا را به درون ریه‌ها بفرستید سپس به مدت ۷ ثانیه آن را درون ریه‌هایتان نگه دارید و بعد عمل بازدم را به مدت ۸ ثانیه انجام دهید. این کار را تکرار کنید.

بدنتان را رها کنید
تصور کنید که بدن شما از یک بلندی روی تخت افتاده و هیچ فشار و وزنی را تحمل نمی‌کند. زمانی که بدن شما این حس رهایی را تجربه کند آن‌وقت موقع خواب است.

موزیک و صداهای آرامش‌بخش گوش دهید
تحقیقات نشان داده است ه صداهای آرامش‌بخش مانند موسیقی‌های ملایم، صدای باران و یا صدای اقیانوس، ضربان قلب شما را پایین می‌آورد. و این کار به شما کمک می‌کند راحت‌تر بخوابید.

چشمهایتان را در کره چشم بچرخانید
اگر تکنیک حلقه گوسفندها کار نکرد، این کار را تمرین کنید: چشمهایتان را ببندید و سپس آن‌ها را درون کرده چشم به اطراف بچرخانید این کار به شما برای خوابیدن کمک خواهد کرد.

تصور کنید
جایی را که خیلی دوست دارید و شما را خوشحال می‌کند تصور کنید و خودتان را آن‌جا ببینید، مثلا یک ساحل آفتابی با گرمای خورشید روی بدنتان، با این کار بدن شما احساس آرامش می‌کند و حس تصورات شما به بدنتان منتقل می‌شود و آسوده می خوابید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید