از سوی وزارت بهداشت اعلام شد: ۳۰ درصد مردم ایران گرسنه‌اند

شنبه, مرداد 30, 1395 - 00:33 توسط تحریریه بادبادک

معاون وزیر بهداشت در جلسه‌ای که به مناسبت سامان‌دهی امور جوانان تشکیل شده بود اعلام کرد که برای حل این مشکلات لازم است که شرایط زندگی روزانه مردم را بهبود ببخشیم چرا که در چند دهه اخیر شرایط زندگی مردم بر بر اساس همه آمارها سخت‌تر شده است.
 بهره مندی ناعادلانه از قدرت، ثروت، منابع و خدمات، از ریشه های بروز آسیب های اجتماعی است که باید با آن مقابله شود.
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر این مسئله که :
در حال حاضر ۳۰ درصد مردم کشور گرسنه اند و نان خوردن ندارند که این آمار را وزارت رفاه هم تائید می کند. اضافه کرد که در سالانه ۷۰۰ هزار نفر در ایران به دلیل هزینه های درمان ورشکست می شوند و مسئله آسیب های اجتماعی در حوزه سلامت یک مورد نوپدید است به طوری که ۵۵ درصد عوامل سلامت، عوامل اجتماعی است.

۲۵ درصد جمعیت ایران حاشیه نشین هستند و ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی شناسایی شده‌اند.
معاون وزیر خشونت، اعتیاد، فرار از منزل را از مشکلات حاشیه نشینی می‌داند و برای راه‌حل پیشگیری حرفه آموزی و توانمندسازی، ایجاد اشتغال، ارائه تغذیه رایگان و درمان بیماری ها می‌داند.
بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، یک میلیون و ۳۵۰ هزار معتاد در کشور وجود دارد که آمار وزارت بهداشت رقم دیگری را نشان می دهد.
 معاون وزیر بهداشت در باره زنان خیابانی افزود: کمترین میزان ارتباط با این دسته زنان به سیستان و بلوچستان، لرستان و همدان است. همچنین بیشترین میزان حضور این دسته از زنان در استان های گلستان، تهران، البرز و کمترین در خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی و زنجان است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید