۵ حقه آرایشی که حتما، باید بدانید

چهارشنبه, آبان 19, 1395 - 01:26 توسط تحریریه بادبادک

آرایش کردن خودش یک نوع هنر است، هنری که شما را زیباتر می‌کند و به شما حس بهتری می‌دهد.

در این راه شما با دانستن بعضی رازهای آرایشی راحت ‌تر و سریع‌تر می‌توانید به مطلوب خود دست پیدا کنید.

حالا خودتان را آماده کنید تا بعضی از این کلک‌های آرایشی را یاد بگیرید:

 

- یک نصیحت برای زدن ریمل 

خانم‌ها همیشه با زدن ریمل به روی مژه‌هایشان درگیر هستند. جمع شدن یک لایه ضخیم ریمل روی مژه‌ها مسلما آن چیزی نیست که شما می‌خواهید. برای این‌که پس از ریمل زدن مژه‌های شما هم‌چنان زیبا و مجزا باقی بمانند و از ریختن دانه‌های سیاه بر روی پوست زیر چشمتان که از قبل آرایش کرده‌اید جلوگیری کنید، یک قاشق را از طرف محدبش زیر مژه‌ها بگذارید و حالا به روی مژه‌هایتان ریمل بزنید.

 

 

- زدن رژگونه بر روی گونه‌ها ایده خوبی برای درخشان و بشّاش شدن چهره شما است، مخصوصا برای روزهایی که باید با عجله سرکار بروید و حوصله آرایش کردن ندارید.

برای بهتر زدن رژگونه شما لازم است  که ابتدا فرم و مدل صورتتان را  بهتر بشناسید. در تصویر زیر راهنمای زدن رژگونه برای فرم‌های مختلف صورت را می‌بینید:

 

 

- برای داشتن چشم‌هایی بزرگ‌تر در هنگام آرایش کافی است که به همان خط چشم و ریمل و سایه چشم همیشگی یک خط چشم سفید اضافه کنید. خط چشم سفید را در داخل چشم و روی خط اشک بکشید.

 

- مراقب باشید که بعد از آرایش صورتتان برق نزند، اگر پوست چربی دارید و هربار با زدن کرم‌پودر روی آن پوستتان شروع به درخشش و برق زدن می‌کند، برای از بین بردن این حالت از پودر‌های خشک و پنکک استفاده کنید. پنککی که برای این کار استفاده می‌کنید لازم است یک درجه از رنگ پوستتان روشن‌تر باشد.

روی مناطقی که براق‌تر هستند مانند برآمدگی پیشانی و تیغه بینی پودر را دو بار بزنید.

 

اگر عینک می‌زنید برای زیباتر شدن چشم‌ها از پس شیشه‌های عینک سایه چشم با رنگ مورد علاقه‌تان را بر روی خط مژه پایین چشم بکشید و برای خط چشم بالا از همان مداد سیاه همیشگی استفاده کنید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید