سنگ کلیه چیست؟ علائم و راه‌های درمان آن کدامند؟

پنجشنبه, ارديبهشت 14, 1396 - 01:35 توسط تحریریه بادبادک

وظیفه کلیه‌ها تصفیه مواد زائد خون  و دفع ادرار است، گاهی اوقات نمک‌ها و مواد معدنی در مجرای ادرار به هم چسبیده و تشکیل سنگ‌های کوچک می‌دهند. اندازه سنگ‌های تشکیل شده بین اندازه کریستال‌های شکر تا توپ پینگ پنگ است.  این بیماری معمولا با درد شدید همراه بوده و در صورتی که سنگ‌ها شکسته شده و شروع به خارج شدن کنند از میزان درد کاسته می‌شود.

اما دلایل ایجاد سنگ کلیه چه چیزهایی هستند؟

اضافه وزن، رژیم غذایی نامناسب، عدم مصرف آب کافی، اثرات جانبی داروهای مصرفی و هم‌چنین عوامل ژنتیکی باعث بروز این بیماری می‌شوند.

از کجا می‌فهمید که ممکن است به سنگ کلیه دچار شده باشید؟

- حالت تهوع و استفراغ‌های زیاد

- درد در ناحیه پشت و نزدیک به کمر

- تب

- درد زیاد در هنگام ادرار

- وجود خون در  ادرار

راه‌های درمان سنگ کلیه:

اگر در زمان مناسب و پیش از حاد شدن بیماری به پزشک مراجعه کنید در حالی‌که سنگ‌ها هنوز بزرگ نشده باشند، پزشک با تجویز دارو می‌تواند به شما کمک کند تا سنگ‌ها را دفع کنید. در این مدت بایستی به میزان زیاد مایعات بنوشید.

اما برای درمان خانگی و سنتی این  بیماری می‌توانید از محلول خوراکی اورتیکا استفاده کنید.

 این عصاره از پیکر رویشی گیاه گزنه تهیه شده است، مواد موثر این گیاه سبب افزایش حجم ادرار شده و از حبس شدن ادرار در مجاری ادراری جلوگیری می‌کند و با این اتفاق به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.

از دیگر خواص گزنه ضد باکتری بودن آن است، گزنه حرکت باکتری «ای‌کولی» را که مهم‌ترین عامل عفونت‌های ادراری است را کاهش داده و از تشکیل کلونی این باکتری جلوگیری می‌کند. آنزیم‌های موجود در عصاره این گیاه باعث کاهش التهاب در بدن می‌شوند.

‍شما می‌توانید از این عصاره ۲ بار در روز (صبح و شب)، هر بار یک قاشق غذاخوری میل نمایید و تا زمان درمان بیماری مصرف آن را ادامه داده و جهت پیشگیری از تشکیل سنگ نیز می‌توانید این عصاره را چندبار در هفته مصرف کنید.

اسپانسر علمی: زردبند

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید