پیشگیری از بیماری احتباس ادرار در زمان روزه داری

يكشنبه, خرداد 21, 1396 - 22:50 توسط تحریریه بادبادک

در افرادي كه دچار احتباس ادراری هستند، مثانه با وجود انباشته شدن از ادرار و ايجاد احساس نياز به دفع آن، قادر به دفع ادرارنیست. به همين دليل در اثر وارد شدن فشار بيش از حد به جداره مثانه، درد ناگهانی در بيمار ايجاد مي شود.

در احتباس ادراری مزمن، پس از پرشدن مثانه از ادرار مقداری از آن دفع شده و بقیه آن در مثانه حبس می‌شود.
« مصرف کم آب فرد را مستعد ابتلا به عفونت ادرار می‌کند. انسداد مجرای ادرار توسط سنگ‌های ادراری، دیر به دستشویی رفتن و نگه داشتن ادرار از مهم‌ترین عوامل مستعدکننده در ابتلا به این بیماری هستند.

خوردن آب به میزان کافی در طول روز و عدم نگه داشتن ادرار یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از این بیماری است.
اما در ایام ماه رمضان و در هنگام روزه‌داری که آب بسیار کم‌تری به بدن شما می‌رسد برای پیشگیری از این بیماری چه می‌توانید بکنید؟

محلول خوراکی اورتیکا، از پیکر رویشی گیاه گزنه تهیه شده است، مواد موثر این گیاه سبب افزایش حجم ادرار شده و از حبس شدن ادرار در مجاری ادراری جلوگیری می‌کند و با این اتفاق به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.

از دیگر خواص گزنه ضد باکتری بودن آن است، گزنه حرکت باکتری «ای‌کولی» را که از مهم‌ترین عوامل عفونت‌های ادراری است، کاهش مي دهد و از تشکیل کلونی این باکتری جلوگیری می‌کند. مواد مؤثر موجود در عصاره این گیاه باعث کاهش التهاب در بدن می‌شوند.

 ‍شما می‌توانید از این عصاره ۲ بار در روز (صبح و شب)، هر بار یک قاشق غذاخوری میل نمایید و تا زمان درمان بیماری مصرف آن را ادامه داده و جهت پیشگیری از تشکیل سنگ نیز می‌توانید این عصاره را چندبار در هفته مصرف کنید.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید