حقایق جذابی درباره آرایش و لوازم آرایشی

سه شنبه, آذر 23, 1395 - 10:25 توسط تحریریه بادبادک

 

وقتی قرار باشد که درباره تاریخ و علوم و ریاضی بدانیم سرمان را فرو می‌‌کنیم توی کتاب‌ها و ته و توی قضیه را در می‌آوریم. اما ما درباره زیبایی چه می‌دانیم؟ 
ما معتقدیم که در زندگی همیشه چیزهایی برای یاد گرفتن هست، حتی درباره آرایش کردن.

- در مصر باستان آرایش کردن یکی از اجزا اصلی زندگی روزمره مردان و زنان مصری بوده است. به مرور زمان کِرِم‌ها و روغن‌های آرایشی برای مبارزه با اشعه‌های آفتاب بسیار پر استفاده شدند.


- برای درست کردن رژگونه و رژلب، خاک قرمز آسیاب می‌شده و در ترکیب با آب برای درخشان کردن گونه‌ها و لب‌ها استفاده می‌شده. 


- یکی از لوازم آرایشی بسیار استفاده شده در آن زمان سرمه بوده است، که کلئوپاترا ملکه مصر از آن برای کشیدن خط چشم‌های بالدار استفاده می‌کرده است.
خط چشم بالدار و گربه‌ای بیشترین جستجو را در میان جستجوهای گوگل درباره آرایش دارند.

- آرایش کردن بیشتر از آن‌چه که شما فکرش را بکنید تاریخ دارد. برای مثال رومی‌های باستان پیش از اختراع کلاه گیس، سرهای بدون موی خود را با لوازم آرایشی تزئین می‌کردند. در طول انقلاب فرانسه مردان با توجه به مقام اجتماعی خود صورتشان را با پودرهای آرایشی می‌آراستند.

- در چین باستان طبقه حاکم ناخن‌هایشان را رنگ می‌کردند تا از عوام مردم تشخیص داده شوند.

- جالب است بدانید لاک ناخن نئون در ایالات متحده آمریکا غیرقانونی است و با این‌که برندهای بسیاری لاک‌های ناخن نئون تولید می‌کنند ولی مواد اولیه آن‌ها به راستی از نئون نیست.

- پیش از آن‌که ریمل به عنوان یکی از لوازم آرایشی محبوب مطرح شود در اوایل قرن بیستم زنان برای آرایش مژه‌ها یک برس نازک را در مخلوطی از سرمه و صابون می‌زدند. البته باید بسیار مراقب می‌بودند تا اضافه مواد را از برس بگیرند تا صابون وارد چشمشان نشود.

- زمانی که شما برای خرید لوازم آرایشی می روید برای امتحان کردن کرم پودر و کانسیلر دست‌ها آسان‌ترین و در دست‌ترین جا هستند، اما امتحان کردن کرم پودر روی دست تشخیص درستی به شما نمی‌دهد، رنگ کرم‌پودر روی پوست دست و صورت کاملا با هم متفاوت است. 
شبیه‌ترین قسمت پوست برای امتحان کردن کرم‌پودر پوست گردن و پایین فک است.

- خط چشم سفید می‌تواند چشم‌های شما را بازتر و بزرگ‌تر نشان دهد.
خط چشم سیاه همیشگی را با یک مداد چشم سفید جایگزین کنید و به چشمهایی شاداب‌تر و بازتر سلام کنید.

- در قرن ۱۹ میلادی استفاده از لوازم آرایشی و عطر برای مردان و زنان اخلاقی نبود. تنها محصول آرایشی که در آن زمان استفاده می‌شد کرم‌های دست و صورت با عصاره گل‌ها بود.

- رژلب ۵هزار سال پیش و در مصر اختراع شد. در آن زمان رژلب از خراشیدن سنگ‌های قیمتی به دست می‌آمد. الماس‌ها آسیاب می‌شدند تا کاملا به پودر تبدیل شوند و سپس برای زیبایی لب استفاده می‌شدند. 

- آیا می‌دانستید که در زمان حاضر هم زنان در شهر موریس ویل در ایالت پنسیلوانیا برای آرایش کردن باید اجازه بگیرند؟ بله این یک قانون است.

- در قرن‌های ۱۴ و ۱۵ میلادی تراشیدن موی زنان بخشی از مد به حساب می‌آمده است. این تراشیدن شامل تراشیدن موی ابرو و صورت هم بوده است.
به همین دلیل است که تابلوی مونالیزا ابرو ندارد.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه خود را بیان کنید